czwartek, 17 października 2013

Wielozadaniowy, wysokoprzebiegowy rower antyrakowy


Ruszyło!
Rozpoczynamy wielką aukcję rowerów Merida, którymi podróżowaliśmy na Zwrotnik Raka. Rowery, które udowodniły już niejednemu, że rak to nie wyrok. Teraz stają przed kolejnym wyzwaniem. Stworzone do zadań specjalnych, spełnią marzenia podopiecznych Fundacji, którzy walczą z chorobą nowotworową.

Rowery, po zakończeniu projektu, trafiły w ręce fachowców. Przeszły gruntowny serwis, a następnie pod okiem niezwykłych artystów zamieniły się w jeżdżące dzieła sztuki.

1 rower = 1 marzenie.
Każdy z rowerów ma swoją historię. Dzięki naszym artystom – ma też swoją duszę. Każdy z nich został przypisany jednemu podopiecznemu Fundacji, który jest w trakcie leczenia. Kwota ze sprzedaży roweru trafi na konto konkretnego podopiecznego. Każdy może wziąć udział w aukcji, zakupić nowy wspaniały rower i pomóc podopiecznym Fundacji.

Więcej info:

Rak’n’Rolling to opowieść o odwadze, sile motywacji i szczęściu. To opowieść o pasji poznawania świata, o ludziach i ich marzeniach. Pokazujemy, że to co wydaje się niemożliwe jest do zrobienia. Wierzymy, że raka można pokonać. Wiemy, że nie jest to proste, wymaga dużo siły, wiary i samozaparcia. Ale wiemy też, że warto podjąć tą walkę, bo nagrodą jest życie.  

Celem wyprawy na Zwrotnik Raka było symboliczne przejechanie na rowerach raka - Zwrotnika Raka. Ekipa raknrollingowców, wśród których były osoby, które wygrały walkę z rakiem, wyruszyła z Warszawy 12 października 2012 i przez 3 miesiące pokonała ponad 5000 kilometrową trasę przez Polskę, Czechy, Austrię, Włochy, Francję, Hiszpanię, Maroko i Saharę Zachodnią. W ten sposób po raz kolejny pokazaliśmy, że to, co wydaje się niemożliwe - jest do zrobienia, że rak to nie wyrok i można go pokonać, tak jak pokonać można drogę na Zwrotnik Raka.