niedziela, 6 października 2013

Mistrzowie dwóch kółek o sobie i przeciw rakowi

Gunn-Rita Dahle Flesjaa, najbardziej utytułowana kobieta w historii kolarstwa górskiego i aktualna mistrzyni świata, oraz czołowy polski kolarz szosowy Przemysław Niemiec spotkają się, by opowiedzieć nie tylko o swoich sukcesach. Pomogą też odnieść sukces osobom walczącym z rakiem. Udzielą wsparcia dla aukcji charytatywnych rowerów, które w ramach akcji Rak’n’Rolling przejechały drogę z Polski na Zwrotnik Raka, a następnie zostały pomalowane przez artystów. 

Legenda światowego kolarstwa i czołowy polski kolarz mają powody, by kończący się sezon uznać za wyjątkowo udany. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, mistrzyni olimpijska i 9-krotna mistrzyni świata, odwiedzi Polskę jako aktualna mistrzyni świata w maratonie MTB. Tytuł ten zdobyła jako pierwsza 40-latka w historii. W sukcesy obfitował także sezon Przemysława Niemca. Jego 6. miejsce w Giro d’Italia 2013 to najlepszy wynik w tym wyścigu w historii polskiego kolarstwa i ważny znak jego renesansu. Podczas konferencji oboje chętnie opowiedzą nie tylko o swoich sportowych osiągnięciach i planach. Spotkanie z nimi będzie także okazją, by dowiedzieć się więcej o codziennym reżimie treningowym i drodze, którą trzeba pokonać, by znaleźć się na szczycie, a także o życiu prywatnym zawodowego kolarza. Zarówno Gunn-Rita Dahle Flesjaa, jak i Przemysław Niemiec to osoby nie tylko sportowego sukcesu, które z powodzeniem łączą karierę sportową z rodzicielstwem.


Pomoc w wyścigu o życie

Gunn-Rita Dahle Flesjaa i Przemysław Niemiec wygrali w swoim życiu już niejeden wyścig. Tym razem pomogą wygrać wyścig o życie innych. Podczas konferencji prasowej udzielą oni wsparcia dla aukcji charytatywnych czterech wyjątkowych rowerów. W ramach akcji Rak’n’Rolling pokonały one ponad 5000-km trasę z Polski na Zwrotnik Raka, by pokazać, że raka można pokonać tak, jak można pokonać drogę na Zwrotnik Raka. Następnie przeszły gruntowny serwis i zostały pomalowane przez rowerowych artystów.

15 października nietuzinkowe modele trafią na aukcję charytatywną. Dochód ze sprzedaży każdego roweru wspomoże leczenie podopiecznych Fundacji Rak’n’Roll walczących z rakiem. Wesprze je także licytacja pamiątek, które podczas konferencji zostaną przekazane przedstawicielom Fundacji. Znajdzie się wśród nich koszulka w tęczowych barwach, którą Gunn-Rita Dahle Flesjaa otrzymała za mistrzostwo świata UCI.